» » Выступление Порошенко на заседании СНБО: полный текст

Выступление Порошенко на заседании СНБО: полный текст


2015 год для страны будет непростым, полномасштабная военная агрессия против Украины может начаться в любой момент. Об этом сегодня перед заседанием СНБО заявил президент Украины Петр Порошенко. По его словам, государство делает все возможное, чтобы минимизировать негативные последствия конфликта в Донбассе и планирует ряд шагов по повышению обороноспособности и безопасности страны.

Ниже - полный текст выступления президента:

Шановні пані та панове!

Завершується найважчий рік в новітній історії України - рік нашої Вітчизняної війни 2014 року, війни за свободу, незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.

Ця війна зробила нас сильнішими. Ця війна згуртувала нас як націю. Вперше Україна є такою об’єднаною. Разом з цим ця війна завдала нищівного удару по українській економіці. Уявіть собі, щоденно українським платникам податків, українській державі операція на Сході коштує майже 100 мільйонів гривень.

В таких умовах, безумовно, ми маємо також враховувати, що частина економіки на окупованих територіях зруйнована, решта знаходиться під контролем бойовиків, які викинули людей на вулицю і зупинили виробництво. В цих умовах держава робить максимум для того, щоб забезпечити той рівень надходжень, який є на сьогоднішній день. Ми маємо це враховувати при плануванні бюджету 2015 року, який також буде надзвичайно важким.

Та є одна стаття видатків, на яких ми не можемо економити. Ми впевнені, що перший пріоритет існування держави - це оборона, захист суверенітету та територіальної цілісності.

Так, у цій війні нас морально і матеріально підтримує весь світ: приймаються рішення про виділення коштів як на двосторонній, так і на багатосторонній основі. Але, як показала практика, найголовніші наші союзники - Збройні Сили України, Національна гвардія, Прикордонні війська, Служба безпеки, зведені підрозділи Міністерства внутрішніх справ. Тому безумовно на сьогоднішній день зміцнення обороноздатності нашої держави є предметом загальнонаціонального консенсусу.

Вчора оприлюдненні авторитетні соціологічні дослідження. Завжди в Україні найбільшим рівнем довіри користувалась церква. Вперше за всі роки незалежності рівень довіри церкви і рівень довіри до української армії зрівнявся. Ніхто в суспільстві не заперечує проти істотного збільшення витрат на безпеку, бо всі розуміють: хто шкодує коштів на свою армію, той годує чужу.

Вчора я вніс до Верховної Ради проект закону, який скасовує позаблоковий статус України, перехід до якого в 2010 року був однією з найбільших помилок тодішнього злочинного державного керівництва. Тим самим я демонструю, що прийнято одноголосне суспільне рішення про відновлення євроатлантичної інтеграції. Безумовно, це не означає негайного вступу до НАТО, але це означає, що країна має відповідати критеріям НАТО. До речі, критерії вступу до Європейського Союзу часто збігаються з критеріями вступу до Альянсу. І, безумовно, показники бюджету мають це враховувати.

Володимире Борисовичу Гройсман, прошу Вас з повагою поставитись до пропозиції президента про позачерговий розгляд цього законопроекту. Я не маю жодного сумніву в позитивному голосуванні за це питання.

Нагадую, що коаліційна угода, яка стала частиною програми дій Уряду і була проголосована Верховною Радою, передбачає, що витрати на безпеку та оборону мають досягати 5% ВВП. В проекті рішень, які ми спільно підготували - щойно завершились консультації за участю прем’єр-міністра, силових міністрів, генерального прокурора, міністра фінансів - ми дуже наблизились до рівня видатків на безпеку і оборону у 5% ВВП. І виконали те завдання, яке поставили народні депутати, що увійшли до коаліції.

Країна зараз віддає останнє і ми дійсно у співвідношенні наших можливостей робимо неймовірне. Зверніть увагу, ми маємо намір витратити в 2015 року близько 5% ВВП не лише для стримування поточних загроз, але для інвестування в оборону країни на середньострокову та довгострокову перспективу. Я не допущу більше такого ставлення до державної безпеки і оборони, яке демонструвалося попередні роки, коли армія та Збройні Сили фізично знищувались, руйнувалась здатність держави і народу себе захистити. Сьогодні ми навчені помилками минулого, безтурботністю, недбалістю. Я навіть впевнений, що це був злочин - цілеспрямований злочин щодо знищення української державності. Тому ми закладаємо основу для безпеки як мінімум цілого покоління українців.

Упевнений найближчим часом мій мирний план, який втілений у Мінському протоколі та Мінському меморандумі, де чітко закріплено припинення вогню, звільнення заручників, перекриття кордону, негайний вивід всіх іноземних військ, забезпечення ефективної інформаційної присутності на окупованій території та рішучі політичні кроки зі звільнення території України, - на сьогоднішній день має запрацювати. Український суверенітет на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей має бути відновлений. Однак наш фінансовий план має виходити в тому числі і з ймовірності форс-мажорних ситуацій, як-то поновлення інтенсивного наступу ворога в будь-який час чи повномасштабне вторгнення до нашої країни.

Військова загроза зі сходу залишиться головним викликом нашій безпеці. Хотів би помилитися, але уроки історії треба вивчати і навчитися робити з них висновки.

Відтак в умовах обмежених фінансових ресурсів держави вкрай необхідно знайти раціональний баланс між потребами і можливостями. Маємо забезпечити безпеку, але дуже важливо - не виснажити до кінця економіку. Ми маємо створити можливості, щоб економіка розвивалася.

На одному з попередніх засідань РНБО ми вже визначили пріоритетні напрямки фінансування у сфері національної безпеки і оборони. Сьогодні ключовими є потреби Збройних Сил, Національної гвардії, Прикордонної служби, Служби безпеки та підрозділів Міністерства внутрішніх справ.

Ми повинні звернути серйозну увагу на забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань і правоохоронних органів сучасною технікою та озброєнням. Саме тому окремої уваги потребує обговорення державного оборонного замовлення. Пріоритет віддається вітчизняному виробнику. Те, що завжди фінансувалося за залишковим принципом, тобто державне оборонне замовлення, на сьогоднішній день виходить на якісно новий рівень. Те, чого бракує маємо придбати за кордоном, і тут над цими можливостями непогано попрацювала вітчизняна дипломатія. Вперше ми будемо застосовувати використання режиму довгострокового кредитування з боку держав-постачальників найнеобхіднішого під відповідні державні гарантії. Під час закордонних візитів ми обговорили ці питання, вони знайшли підтримку і розуміння наших іноземних партнерів.

Державні оборонні підприємства за моїм наказом перейшли на цілодобову роботу. Я думаю, що знижувати темп сьогодні аж ніяк не можна. Той графік щодо відновлення боєздатності держави, його ми всі зобов’язанні неухильно дотримуватися. До речі, відсутність фінансування не є причиною зупинки виробництва. Ми робимо все можливе, щоб негайно ліквідовувати заборгованість. У нас не повинно бути більше випадків, коли виділені кошти невчасно засвоюються або використовуються неефективно.

Питання боротьби з корупцією в оборонному, правоохоронному та безпековому відомствах на сьогодні також є пріоритетним. Я сподіваюсь, що відповідні міністри - ми зі Степаном Тимофійовичем Полтораком проводимо відповідну роботу - принесуть найближчим часом свої плоди.

Загроза тероризму, диверсій сьогодні зросла в рази. Ефективні дії Служби безпеки, підрозділів Міністерства внутрішніх справ, розслідування, які має робити Генеральна прокуратура є важливими. Серйозного посилення потребує діяльність розвідувальних органів. Разом з новим Секретарем РНБО ми значно підвищимо ефективність діяльності розвідувальних органів. Я просив би Олександра Валентиновича Турчинова, на найближчому засіданні РНБО внести свої пропозиції з покращення координації та підвищення ефективності діяльності розвідувальних органів держави.

Нарешті, переходимо від слів до конкретних справ у реформуванні МВС. Є пропозиція, яка була внесена міністром Арсеном Борисовичем Аваковим. В цілому я підтримую висловлені підходи, і найближчим часом ми маємо провести цю реформу. Для реформування МВС також потрібні гроші і в бюджеті вони передбачені.

Маємо обговорити питання грошового забезпечення військовослужбовців, які служать в зоні АТО. Ставлю чітке завдання: ті, хто перебувають на першій лінії, в умовах безпосередньої небезпеки бойових зіткнень, повинні мати щоденні особливі умови оплати. Але ми маємо забезпечити ротації, щоб вони могли відновлювати боєздатність і проводити навчання. Це має бути враховано при визначенні грошового забезпечення військовослужбовців.

Шановні колеги!

З метою проведення планової заміни військовослужбовців, які тривалий час виконують бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції, нарощування угруповань військ та сил для відбиття можливого відкритого вторгнення регулярних військ постає необхідність проведення в 2015 році циклу часткових мобілізацій.
Выступление Порошенко на заседании СНБО: полный текст

  Источник: http://ua-ru.info/
Просмотров: 933; Комментариев: 0; Дата публикации: 20-12-2014, 23:48

Понравилась статья? Поделитесь ей с друзьями:
Не согласны или есть что добавить? - Напишите свой комментарий!

Добавить комментарий!

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код:

Рекомендуем похожее:

Выступление Порошенко на заседании СНБО: полный текст

Президент Украины анонсировал увеличение финансирования армии, поэтапную мобилизацию и повышение

Обращение Порошенко по реализации его мирного плана: полный текст

Сегодня президент Украины Петр Порошенко обратился к украинцам по поводу реализации его мирного

Обнародован указ Порошенко по секретным решениям СНБО по Донбассу

Сегодня Администрация президента Украины обнародовала текст указа № 744/2014 "О безотлагательных

Порошенко останавливает действие режима прекращения огня на Донбассе (ОБРАЩ ...

Президент України Петро Порошенко за підсумками засідання Ради Національної Безпеки і Оборони

Речь Петра Порошенко после инаугурации: полный текст

Президент Украины Петр Порошенко после церемонии инаугурации в Верховной Раде выступил с

Турчинов и Яценюк сделали заявление о сохранении мира в Украине

И.о. президента Украины, спикер Верховной Рады Александр Турчинов и премьер-министр Арсений Яценюк

Австралия запретила продажу РФ компонентов для производства оружия

20-03-2022, 08:26
Речь идет о глиноземе и алюминиевой руде, которые являются важнейшими компонентами оружия и

Австралия предоставит Украине еще $15,5 млн военной помощи

20-03-2022, 05:58
Также Канберра обязалась выделить около 22 млн долларов на гуманитарную помощь гражданскому

США предложили Турции передать Украине российские С-400 - Reuters

20-03-2022, 04:07
Американская администрация призывала и другие страны поставить в Украину комплексы С-300 и С-400,