Різке збільшення акцизів призведе до зниження надходжень до бюджету
Законопроект № 1474, що передбачає підвищення надходжень до бюджету за рахунок значного підвищення з 1 січня 2015 акцизів на пиво, слабоалкогольні напої (САН), міцні алкогольні напої та тютюнові вироби, не тільки не досягне своєї мети, а й призведе до скорочення бюджетних відрахувань галузі . Про це заявила Вікторія Папазова, маркетинг-директор Групи Компаній "Нові продукти", президент асоціації НОВАК, пишет издание «ukranews.com».
"Крім того, пропонуючи розширити базу оподаткування, включивши в оподатковувану акцизом суму податок на додану вартість (ПДВ), законодавці лише збільшать податкове навантаження на громадян", - вважає експерт.
На думку Папазової, одномоментне підвищення в 2015 р акцизу на 100% (при тому, що він був радикально збільшено і в 2014 р) призведе до істотного зниження продажів і різкої тінізації алкогольної (слабоалкогольної зокрема) галузі, що, у свою чергу , матиме різні негативні і взаємопов'язані наслідки. Насамперед, це може призвести до занепаду виробництва слабоалкогольних напоїв (САН), пива та інших пов'язаних галузей. У результаті підвищення акцизу і відповідного зростання ціни алкогольної продукції відбудеться зниження обсягів продажів. Це, у свою чергу, призведе до недонадходжень податкових зборів і втрат держбюджету, що неприпустимо в умовах поточного економічно і військової напруги в країні
"Перемикання на суміжні категорії, наприклад, на пиво не компенсує бюджетних втрат - адже акциз з одного літра пива, за законопроектом, майже в чотири рази нижче, ніж акциз САН (36,0 грн проти 141,0 грн за 1 літр 100% спирту в кінцевому продукті), - констатує експерт. - А впровадження різних ставок акцизу на спирт, який використовується для виробництва горілки, і спирт для виробництва САН може призвести до прямих втрат бюджету, оскільки виробники матимуть спокусу декларувати отримання спирту для виробництва горілки з тією метою, щоб фактично виробляти з нього слабоалкогольні напої".
З урахуванням того, що в 2014 році виробники САН вже втратили близько 25% продажів за рахунок втрати ринків у Криму та на сході країни, фактичні надходження від майбутнього підвищення акцизів можуть зрости лише на 28 млн гривень - замість прогнозованих авторами законопроекту 400 млн грн.
Понравилась статья? Поделитесь ей с друзьями:
Добавить комментарий!