Останнє попередження


Засідання парламентських комітетів з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та з питань запобігання і протидії корупції щодо розслідування масових розстрілів мирних учасників Майдану очікувано вийшло конфліктним: вперше після виборів депутати викликали на розмову Віталія Ярему, Арсена Авакова і Валентина Наливайченка, сообщает издание «Левый берег».

Останнє попередження

“Нічого нового від силовиків почути я не сподіваюсь, — поділився перед засіданням думками депутат Володимир Парасюк. — Ми скоріше хочемо показати, хто працює, а хто робить видимість роботи. Ви ж розумієте, що участь в засіданні комітетів — це не виступ з трибуни Верховної Ради. Тут вони змушені будуть дати відповіді на всі запитання”.

Дати оцінку силовикам зібралося 49 членів комітетів. Представники громадськості та ЗМІ вщент заповнили всі вільні крісла і вишикувались в проходах. Градус напруження підвищувався.

“Зібрання комітетів — це остання спроба виправити те, що відбувається в країні... В Україні явно помітна дивна ситуація: сьогодні затримали Сергія Кобу, учасника Автомайдану, а особи, причетні до злочинів на Майдані, — Бог знає де, — на початку засідання сказав Єгор Соболєв, голова комітету з питань запобігання і протидії корупції. І продовжив: “Основна біда новий керівників старих правоохоронних органів, що ви, отримавши кадри Януковича в усій їхній красі, їх зберігаєте. Я нічого не маю проти вас особисто, але дуже показовим є призначення керівників столичних ваших відомств... Давайте використаємо цю останню спробу або розійдемось".

17 хвилин Яреми

Першим виступ почав генпрокурор Віталій Ярема. Він читав з листочка текст з пафосними чиновницькими кліше, вкотре поскаржившись на масову втечу причетних до подій Майдану осіб і співробітників правоохоронних органів за межі країни і на тимчасово окуповану територію, системне знищення документів про діяльність “Беркуту” та інше.

"Після прийняття низки кадрових рішень та структурних змін залучення до розслідування найбільш професійних висококваліфікованих та патріотично налаштованих працівників вдалося досягнути певних позитивних зрушень. Для швидкого та повного розбору доказів вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів проти мирних громадян Генеральною прокуратурою залучено всі сили та засоби підрозділів Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ. За фактами перешкоджання мирним акціям протестів на території України з 30.11 по 22.02 у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 1167 кримінальних проваджень. Повідомлено про підозру 77 особам.

Останнє попередження

Хочу зазначити, що подальша робота органів прокуратури потребує удосконалення законодавства. Процес підготовки до імплементації положень нового закону про прокуратуру засвідчив необхідність внесення змін до окремих його норм до набрання його чинності. Наразі правові неточності окремих положень цього закону позбавляють органи прокуратури можливості легітимну всеукраїнську конференцію працівників прокуратури”, — не зупиняючись говорив Ярема.

Дочекавшись закінчення виступу, депутати накинулися на генпрокурора.

“Ви наводите багато статистики, але реальних результатів я не бачу. Все, що робиться, виглядає так: рука руку миє... — висловився депутат з “Народного фронту” Юрій Тимошенко. — Якщо ви не спроможні навести порядок в державі і притягнути до відповідальності винних, давайте створимо національний трибунал, призначте мене головою, і я вам обіцяю, що за два тижні зроблю більше порядку, ніж ви всі за рік”.

“Я з вами погоджуюсь (щодо необхідності покарати винних — ред.). Як громадянин України можу відповісти вам так само емоційно. Однак, діятиму в рамках закону. А ваше право — його змінювати”, — відреагував Ярема.

“Які зміни до законодавства вам необхідні? Які пропозиції ви подали до Верховної Ради, щоб вже й негайно притягнути до відповідальності виконавців злочинних наказів, а також організаторів вбивств на Майдані?”, — запитав депутат Олег Барна (Блок Петра Порошенка).

“Ми подали багато пропозицій... Вони спрямовані до Адміністрації президента, оскільки ГПУ не є суб'єктом законодавчої ініціативи. Ми внесли пропозиції щодо розширення кількості статей (Кримінального кодексу — ред.), за які не можна передбачати іншого запобіжного заходу, ніж арешт. Зокрема, сьогодні в більшості суди призначають арешт з можливістю внесення застави. Ті особи, котрі крадуть мільярди, спроможні відкупитися”, — відверто сказав генпрокурор.

Найбільше критики в сторону Яреми посипалось щодо кадрових питань.

Останнє попередження

“Мене найбільше хвилює питання призначення прокурорів в Донецькій області. Їх просто тусують з одного району в інший, а кадри залишились ті самі, котрі були сформовані при Януковичі. Розповім вам, як вони діють в ситуації війни... До прикладу, батальйони знаходять арсенал зброї бойовиків (звісно без жодних санкцій), а прокуратура відкриває справи на те, чому вони це робили без дозволу силовиків”, — обурився Костянтин Матейченко (“Народний фронт”).

“З органів прокуратури звільнено більше 400 працівників, які зрадили Україні, решта — працює в надзвичайно складних умовах в Донецькій і Луганській областях. Якщо у вас є конкретні імена, я готовий про них окремо сказати”, — сухо відповів генпрокурор, який помітно мінявся в лиці після навали емоційний суджень та запитань депутатів.

Попри бажання Андрія Кожем'якіна (голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності), який вів засідання, чітко дотримуватись регламенту, емоції депутатів брали гору.

“Пане Ярема, ви ж кажете, що були на Майдані, то маєте знати, як ніхто інший, як призначались прокурори за Януковича — за корупційними схемами... Не треба тепер чекати жодних “хвиль” закону про люстрацію, просто взяти і звільнити тих, хто був причетний до злочинів на Майдані. А якщо ні, то посадити...”, — знову взяв слово Олег Барна.

“Я буду діяти по закону... Коли я викликаю людину і кажу: пиши рапорт, бо ти працював при колишній владі... А він не підпадає під люстрацію і не хоче звільнятись. Може піти й до суду...”, — стримано відповів Ярема.

Аваков і сім'ї Героїв Небесної сотні

Виступ міністра внутрішніх справ Арсена Авакова тривав вдвічі менше часу, аніж спіч генпрокурора. Міністр ще раз відрапортував про справи щодо Дмитра Булатова, Ігора Луценка, Юрія Вербицького, а також Тетяни Чорновол.

“Окремо хочу поінформувати щодо пропавших безвісти на Майдані... Волонтери розшукують 46 осіб. Разом з тим, при відпрацюванні цих випадків МВС встановила 10 осіб за цими списками за місцем проживання. Ще 2 особи ховаються у зв'язку з вчиненням правопорушень. 7 осіб — зникли до подій на Майдані. Таким чином, МВС розслідує 6 кримінальних проваджень і по суті розшукує зникнення 8 громадян, які можуть бути пов'язані з акціями на Майдані”, — повідомив він.

Останнє попередження

У відповідь на запитання депутатів Аваков погоджувався, що суди продовжують відпускати підозрюваних у злочинах на Майданах, а ті — просто втікають з України. “Так що будемо з цим робити, Арсене Борисовичу?”, — запитав депутат Борислав Береза.

“У програмі уряду є норма про 100-відсоткове оновлення складу судів”, — відповів глава МВС.

Спілкування між депутатами і Аваковим не було таким жвавим, як з Яремою. У полеміку з керівниками силових відомств вступили адвокати сімей Небесної сотні, яких також запросили на засідання.

“Ви хочете, щоб вам називали конкретні прізвища... От вони — підполковник міліції Бойко Сергій Олексійович, підполковник міліції Карандюк Сергій Вікторович, командир полку майор міліції Дидюк Андрій Валентинович, підполковник міліції Шевченко Олександр Миколайович... Всі вони та чимало інших досі працюються в правоохоронних органах. Але ж вони були причетні до переслідувань учасників Майдану...”, — заявила адвокат Євгенія Закревська.

Її заяву підхопив і Кожем'якін: “За період Майдану “тітушок” організовував такий собі Василь Паскал, який і досі працює в міліції...”

“Він не організовував... Я не погоджуюсь з вами”, — перервав його Аваков.

“Готовий вступити з вами у полеміку. Навіть якщо так, то про це ви повинні інформувати. Для початку депутатів”, — завершив дискусію з цього питання Кожем'якін.

Останнє попередження

“Ми не мали жодної зустрічі з Аваковим, відколи його призначили. З Яремою і Наливайченком зустрічались, а от глава МВС не має на нас часу”, - поскаржились адвокати і родичі загиблих майданівців.

“Я — дружина загиблого Героя Небесної сотні Володимира Бойка. Маю запитання до Арсена Авакова, — взяла слово одна з присутніх жінок. — З чиєї політичної волі під час судів над Садовником (колишній командир “Беркута” Дмитро Садовник — ред.) організовано автобусами МВС привозилися ваші співробітники, які проходили в зал суду по посвідченнях і кричали “Слава “Беркуту”? На чиїй стороні стоїть МВС: Садовника чи потерпілих на Майдані?”

Один з адвокатів зачитав відповідь з цього приводу керівника київської міліції Олександра Терещука: “Інформуємо, що 03.10 біля суду знаходились працівники міліції для охорони судового порядку. Після закінчення судового засідання до водія автобусу звернулися кілька керівників підрозділу та попросили підвезти їх за місцем дислокації”.

Такі слова викликали гучний сміх присутніх у залі. Аваков заявив про внутрішнє розслідування з цього факту.

Самокритика Наливайченка

Виступ третього силовика — глави СБУ Валентина Наливайченка — був найстислішим і найвідвертішим. “Я навіть не буду читати те, що готувалось”, — почав він.

“Правоохоронна і судова системи, яка була збудувана, і залишається — є злочинною. Має бути ваше розуміння, що докази своїх злочинів вони (попередня влада — ред.) знищували... Дійсно, потрібно законодавчо врегулювати запровадження трибуналу. Туди прийдуть небайдужі люди, а не прості слідчі, які досить формально підходять навіть до допиту свідків. Я дуже підтримую проведення тотальної люстрації в правоохоронних органах... Крім цього, треба об'єднати всі провадження (щодо злочинів на Майдані — ред.) в єдине, збільшити термін розслідування тих подій і посилити захист свідків... Можна скільки завгодно клясти тих, хто тут перед вами зараз... Заміните нас іншими — і їх будете критикувати”, — заявив він.

Останнє попередження

“Справа могла би зрушитися, якщо би від самого початку слідство взяло за основу ст. 255 Кримінального кодексу, яка називається скоєння злочинної організації, — взяв слово Юрій Луценко. — Тоді ми би зосередились на тому, что Янукович Віктор Федорович створив злочинну організацію..., тоді стала б очевидна судова заборона Партії регіонів і комуністів, були б зрозумілими для наших міжнародних партнерів підстави міжнародного розшуку колишніх посадовців тощо. Думаю, що поки не пізно це зробити”.

Він також запропонував представникам силових відомств щомісяця зустрічатися з родичами та адвокатами загиблих, а також звітувати перед депутатами.

На закінчення засідання не обійшлося ще без одного конфлікту — між Соболєвим і Аваковим.

“Якщо впродовж місяця ми не побачимо, що реально почалося розслідування і адвокати та родичі загиблих не підтвердять, що почали цих негідників притягати до відповідальності...”, — підсумовував результати засідання Соболєв.

“А поняття негідників ви запишете?”, — обірвав його на півслові Аваков.

“Пане Аваков, ви коли у своїх виступах рекламуєте закон про очищення влади, я вам казав, почність зі звільнення Терещука, Чеботаря, який вам приніс корупцію у таких же розмірах, етапах і історичних періодах... А потім будете хитати головою і розказувати, як ви вдало працюєте з цими людьми”, — емоційно відреагував Соболєв.

Останнє попередження

“Ви би навчились спочатку вести засідання”, — буркнув Аваков, чим викликав обурення депутатів.

“Поряд з добровольчими батальйонами, до організації яких також маєте відношення, існує міліція Захарченка, яку ви очолюєте... І немає жодного міста, де ситуація би змінилася...”, — ще раз вихлюпнув емоції Соболєв.

На цій ноті депутати розійшлися до 23 грудня.

“Це був емоційний вихлоп, який не матиме результату, — визнав після засідання депутат “Батьківщини” Ігор Луценко. — Ми поговорили, посварились... Але поки я бачу, як можна навіть політично впливати на дії силових відомств. Не допоможе навіть відставка, бо призначать когось іншого, а ситуація не зміниться. Для початку складемо чіткий план з виконавцями і термінами для реалізації ефективного розслідування (подій Майдану — ред.)”.


  Источник: http://ua-ru.info/
Просмотров: 565; Комментариев: 0; Дата публикации: 15-12-2014, 12:57

Понравилась статья? Поделитесь ей с друзьями:
Не согласны или есть что добавить? - Напишите свой комментарий!

Добавить комментарий!

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код:

Рекомендуем похожее:

Обнародован указ Порошенко по секретным решениям СНБО по Донбассу

Сегодня Администрация президента Украины обнародовала текст указа № 744/2014 "О безотлагательных

В Міндоходів працює антикорупційна комісія

Комісія з проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії

Бізнес Криму та Севастополя може перейти на облік до Києва

В умовах дестабілізації ситуації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Міністерством

Яким чином оскаржити рішення органів ДПС щодо анулювання реєстрації платник ...

Наказом № 1144 удосконалено процедуру оскарження рішень органів ДПС щодо анулювання реєстрації

Чи передбачена відповідальність до працівників органу доходів і зборів за ф ...

Чи передбачена відповідальність до працівників органу доходів і зборів за факт заподіяння шкоди

Австралия запретила продажу РФ компонентов для производства оружия

20-03-2022, 08:26
Речь идет о глиноземе и алюминиевой руде, которые являются важнейшими компонентами оружия и

Австралия предоставит Украине еще $15,5 млн военной помощи

20-03-2022, 05:58
Также Канберра обязалась выделить около 22 млн долларов на гуманитарную помощь гражданскому

США предложили Турции передать Украине российские С-400 - Reuters

20-03-2022, 04:07
Американская администрация призывала и другие страны поставить в Украину комплексы С-300 и С-400,